Forum www.ligaklp.fora.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy    Galerie   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Archiwalny Regulamin Ligi PEK

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.ligaklp.fora.pl Strona Główna -> Materiały archiwalne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ram
AdministratorDołączył: 23 Lip 2014
Posty: 144
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Plus

PostWysłany: Pią 18:45, 22 Sie 2014    Temat postu: Archiwalny Regulamin Ligi PEK

Tak to kiedyś wyglądało:

REGULAMIN PEK
1. OGÓLNE :
1.1 Klan musi skladać się z conajmiej 10 członków
1.2 Każdy gracz klanu musi mieć przynajmniej rozegrane w :
- I lidze 100 partii i ranking 1550 spotkań w dziale PIŁKA na stronie [link widoczny dla zalogowanych]
- II lidze 100 partii i ranking 1450 spotkań w dziale PIŁKA na stronie [link widoczny dla zalogowanych]
- III lidze 100 partii i ranking 1400 spotkań w dziale PIŁKA na stroniea [link widoczny dla zalogowanych]
- IV lidze 80 partii i ranking 1350 spotkań w dziale PIŁKA na stronie [link widoczny dla zalogowanych]
- V lidze 70 partii i ranking 1300 spotkań w dziale PIŁKA na stronie [link widoczny dla zalogowanych]
- VI lidze 70 partii i ranking 1300 spotkań w dziale PIŁKA na stronie [link widoczny dla zalogowanych]
- w niższych ligach co najmniej 60 partii i ranking 1300 w dziale PIŁKA na stronie [link widoczny dla zalogowanych]
1.2.1 Jeżeli gracz spełnia określone wymogi przed meczem z PKT 1.2 a np: po 1, 2, 3, 4, rundzie nie będzie spełniał to może grać dalej PONIEWAŻ SPEŁNIAŁ WYMOGI PRZED MECZEM !!!
1.3 Jeden gracz może być zapisany tylko w jednym klanie w naszej lidze .
1.4 Każdy klanowicz powinien posiadać w swoim nicku PRZYROSTEK lub PRZEDROSTEK, oznaczający do jakiego klanu należy (np: promil_sk8boy lub wapno_lot)
1.5 W przypadku ZABLOKOWANIA lub SKRADZENIA nicka klanowego gracz ten nie będzie mógł dalej grać w w tym sezonie.

2. LIGA :
2.1 W PEK VI istnieją ligi : I, II, III, IV, V,
2.2 Mecze w każdej z lig odbywać sie będą w przedziale trzech dni (np: 03-06 - dokładna data zostanie podana w dziale TERMINARZ). W tym okresie klan umawiający ma się umówić z klanem przeciwnym - (nie licząc ostatniego dnia) i rozegrać mecz (licząc ostatni dzień) - szczegóły - PKT 2.3.1. Nierozegranie meczu z winy jednego z klanów powoduje przyznanie w/o drugiemu, a w przypadku braku winnych - uznany zostanie remis.
2.3.1 Przedział czterech dni (np 03-06 , 15-18 )
a) Klan umawiający ma w tych czterech dniach - NIE LICZĄC OSTATNIEGO DNIA - się umówić z klanem przeciwnym - czyli ma na to trzy dni !!!
- Klan umawiający nie może umawiać meczu w ostatnim dniu kolejki.
b) Klany mają w tych czterech dniach - CZTERY DNI na rozegranie meczu (czyli całą kolejke !!!!)
2.3.2 Klany nie dochodzą do porozumienia lub jedna ze stron nie odpowiada
a) Jeżeli klan nie odpowiada na wiadomości od klanu przeciwnego - należy to zgłosić do SK8BOY - wtedy tez osobiście sprawdze czy faktycznie nie odpowiada ta osoba - jeśli nie odpowie na moje wezwania wtedy klan nieodpowiadający przegra mecz przez W/O !!!
b) Jeżli klan nie odpowiada, drugi klan tego nie zgłosi a wpisze sobie w/o, w/o nie zostanie policzone.
2.4 Każdy klan ma do dyspozycji wilczą karte jednorazowego użytku, oznacza to że każdy klan bez podania powodu może przełożyć raz mecz w sezonie. Klan który wziął wilczą kartę ma obowiązek umówić się z klanem przeciwnym i załatwić sędziego na to spotkanie do trzech dni od wzięcia WILCZEJ KARTY. - WILCZĄ KARTE MOŻNA ZGŁOSIĆ DO 15 minut od ustalonej godziny spotkanie po tym czasie KARTA NIE JEST WAŻNA !!! (czyli jeśli mecz był ustalony na 20.00 karte można wziąść do 20.15)
2.5 Aby zostać klasyfikowanym w lidze nalezy rozegrac powyzej 50% meczy.
2.6 Klan nieklasyfikopwany nie zostaje umieszczony w tabeli i zostaje wyrzucony z ligi PEK, mecze zostaja anulowane klan może rozpocząć lige od najniższej ligi w następnym sezonie jeśli zglosi taki wniosek

3. MECZ
3.1 W meczu biorą udział dwa klany : klan umawiający i jego przeciwnik w danej kolejce.
3.2 Każdy szef sprawdza swój skład i on odpowiada punktowo za dopuszczenie niezapisanego w dziale "ZAPISANE KLANY W LIDZE PEK" gracza, sędzia sprawdza przed 1 rundą ranking i ilość partii oraz przed każdą zmianą. Jeśli szef dopuści osobe niezapisaną lub nie spełniającą wymogów z PKT 1.2 - ta osoba traci wygrane mecze na rzecz przeciwnika - klan przeciwny zyskuje te pkt.
3.2.1 Jeżeli sędzia dopuści do gry osobę nie spełniającą pkt 1.2 wygrane tej osoby zostaną zmienione na przegrane a wobec sędziego zostaną wyciągnięte konsekwencje
3.2.2 Jeśli zostanie wykryte podszycie się pod innego gracza cały mecz zostaje oddany przez w/o ( czyli np : jeśli "promil_qwa" zagra na nieswoim nicku np: "promil_squbany")
3.2.3 Sprawy sporne lub wykrycie gracza który nie jest zapisany w dziale "ZAPISANE KLANY W LIDZE PEK" lub NIESPEŁNIAJĄCY WYMOGÓW z PKT 1.2 (a GRAŁ W MECZU KLANOWYM) należy zgłaszać do 48h po zakończeniu się danego meczu !!!!
3.3 Mecz pomiędzy graczami rozgrywany jest :
- na 5 min
- przy prywatnym stole
- gra rankingowa
- bez możliwości cofania.
3.4 W przypadku złamania PKT 3.3 sędzia ma obowiązek upomnieć osobę zakładającą stół aby był to stół prywatny z grą rankingową, bez możliwości cofania, gra na 5 minut- jeżeli zawodnik się niedostosuje sędzia ma w tym meczu wpisać wygraną dla przeciwnika.
3.4.1 Ustawienie innego czasu bądź brak zakazu cofania automatycznie jest uznawane za oddanie parti (można screenować lepiej zaprosić sędziego na stół w czasie trwania gry)
3.5 Mecz nie może się zacząć bez sędziego !!!!
3.5.1 Jeżeli sędzia wyznaczony przez lige PEK nie zjawi się obowiązek sędziowania spada na Cl-klanu który umawiał mecz (lub jego zastępcę)
3.5.2 W I,II lidze sędzia jest przydzielany z PEK (wszystkie informacje o sędziach sędziujących dane mecze można znaleźć w dziale "SĘDZIOWIE") - CL - klanów mają obowiązek zaglądać do tego działu w celu dowiedzenia się kto będzie sędziował ich mecz, oraz skontaktowania się z sędzią który będzie sędziował dany mecz w celu poinformowania go o dacie spotkania !!!
3.6 Mecz składa się z partii każdy z każdym.
3.7 Do każdego z meczów zostają wyznaczonych po 5 osób z każdego KLANU . Jeżeli nie będzie kompletu graczy będą przyznawane pukty na korzyść przeciwnika w postaci W/O za każdą rundę.
3.7.1 Gracz nowo przybyly na nie mecz może dołączyć się do trwającej rundy.
3.7.2 Trwająca runda to taka w której trwa conajmniej 1 mecz
3.8 Czas oczekiwania na klan przeciwny wynosi 15 miunt po umówionym czasie wg czasu kurnikowego, jeśli do tego czasu nie będzie przynajmniej 3 graczy to klan przeciwny wygrywa wynikiem 25:0 Przykład umówiony na 20:00 klan czeka do 20:15 na przeciwnika
3.9 Umawia oznacza że klan umawiajacy zglasza sie do klanu drugiego z pytaniem kiedy gramy, a tażke do głównego sędziego w sprawie załatwienia na mecz sędziego (dot. I , II liga), za ktorego odpowiada LIGA PEK - lecz jeżeli sędzia przydzielony do tego meczu : niestawi się, ucieknie w trakcie meczu, lub nie będzie w stanie napisać rozpiski - klan umawiający musi przejąć jego obowiązki i dokończyć sędziować mecz, jesli klan umawiajacy się nie zgłosi sie w wyznaczonym terminie wtedy przeciwnik może wpisać sobie W/O (lub na odwrót) po zakończeniu danej rundy, oczywiście uprzednio informując o tym SK8BOYA
3.10 Gracz który grał w meczu i zszedł z "pola walki" np w 2 rundzie nie moze wejść ponownie do gry np w 4 rundzie !!!!!
3.11 Dozwolonych jest 5 zmian w 1 meczu !!!
3.11.1 Jeżeli będzie więcej niż 5 zmian to mecze tych zawodników kończą się W/O dla przeciwnika.
3.12 Jeden gracz moze grać w meczu tylko na 1 nicku
3.13 Jeżeli oba klany nie dojdą do porozumienia co do umówienia meczu to ten mecz ma się odbyć OSTATNIEGO DNIA RUNDY godzinie 20.00 w pokoju WORLAWKI.(pokój można zmienić po obustronnej zgodzie CL-klanów)
3.14 Jeżeli mecz został przerwany z jakiegoś względu nie będącego winą któregoś z klanów nalezy go dokończyć, mecze nie będę powtarzane
3.15 Jeżeli w czasie meczu będzie taka sytuacja ze w jednym klanie nie będzie WYMAGANYCH przynajmniej 3 graczy to mecz ma się zakończyć a wszystkie nierozegrane rundy przechodzą na korzyść drużyny przeciwnej. (czyli 1 runda = 5 PKT)
3.16 Na stole na którym toczy się gra między zawodnikami klanów przeciwnych mogą przebywać tylko osoby grające ze sobą i w pewnych wyżej wymienionych sytuacjach sędzia.

4. PUNKTACJA I WYNIKI
4.1 Za każdy wygrany mecz drużyna otrzymuje 3 pkt+ ilość pojedynczych gier wygranych przez 100 za remis 1 pkt za przegrana 0 pkt. np 13 ; 12 - 3,13 ; 0,12
4.2 Rezultaty meczy proszę wpisywać w dziale "Wyniki".
4.3 O miejscu w tabeli decydują kolejno: zdobyte pkt, bilans bramkowy, bezpośredni mecz, dogrywka 3vs3.
4.4 Sytuacje szczególne :
- 4vs4 wynik +4,5 pkt dla każdego z klanów
- 3v3 +8pkt dla kazdego z klanów
- 2vs2 mecz zostaje przełożony
- 1vs1 mecz zosaje przełożony
- 5vs4 5pkt dla teamu z 5 graczami
- 5vs3 +10pkt dla teamu z 5 graczami
- 5vs2 i 5vs1 wyrgywa team z 5 graczami
(Oczywiście jest to założenie rozegrania całego meczeu czyli 5 rund, jeśli te poszczególne wypadki będą miały miejsce np tylko w jednej czy w dwóch itd. rundach to przyjmujemy ze 1 GRACZ to 1 PKT i wtedy w tych rundach dopisujemy na korzyść klanu który ma więcej graczy (podstawowych czyli max. 5) te PKT - jeśli będą mieć po równo graczy ale nie będzie po 5 to każdemu z nich dopisujemy 1 PKT w rundzie za 1 GRACZA )

5. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
5.1 Wszystkie nieprawidlowosci muszą być opisane przez sędziego lub Cl-klanu na forum.
5.2 Każdy Kapitan Klanu w Zapisach musi podać swój nr GG jeśli ktos nie ma musi mnie przez pw poinformować(prywatna wiadomość).
5.4 Każdy klan który zgłosi swój udział, zatwierdza ten regulamin wraz z późniejszymi zmianami, które będą dodawane w postach do regulaminu
5.5 Powołuje do istnienia sąd ligowy w osobach sk8boy obywatel_kwas i wapno zostaje on upoważniony do wydawania wyroków w kwestiach spornych
5.6 Jak jakiś klan z I,II ligi nie bedzie się stosował do przyjętej zasady SĘDZIÓW - będzie karany !!!


Regulamin dla sędziów i Cl klanów umawiających mecze :
created by Obywatel_kwas
1. Podstawowe
1.1. Bezwględnie znać regulamin.
1.2. Być uczciwym, czyli nie faworyzować jdnego klanu podczas meczu.
1.3. Zoorganizować sobie czas na sedziowanie, bo ilość meczy sedziowanych przez jednego sędziego, bedzie uzależniona od ilości sędziów.

2. Przydzielanie meczy
2.1. Jeżeli klany mają rozegrac w terminie 1-4 VI i ustalą ten mecz na np. 3 VI godz. 20 p. wolwarki, to CL klanu umawiającego jest zoobowiazany poinformować mnie lub kogoś z rady sedziowskiej na GG lub pisząc PW o terminie rozegrania meczu, ale musi to zrobić nie pózniej niż 24h przed terminem meczu. Wtedy członek rady przydziela sędziego na mecz i poinformowuję CL-a klanu umawiającego o tym kto będzię sędziował, ale musi to uczynić, nie póżniej niż 3 h przd meczem, W ramach bezpieczenstwa do tego samego meczu zostanie przydzielony sędzia rezerwowy, który w razie czego zastapi sędziego głównego.
2.2. Jeżeli sedzia przydzielony do jakiegos meczu, nie potwierdzi swojej absencji na meczu i nie poprosi o to aby zastapił go sędzia rezerwowy, otrzyma ostrzeżenie(3 ostreżnia są równzonaczne z wydaleniem ze stanowiska sędziowskiego.)
2.3. Sędzią meczu może być CL klanu lub ktoś z klanu który jest sędzią ligi PEK, ale musi to zgłosić 3 h przed meczem i musi na to wyrazić zgodę klan przeciwny.
3.Rada sędziowska.
W skład rady wchodzą:
3.1. Sędzia głowny- przydziela sędziów w 1 kolejności i decyduje o sprawach wydalania, w porozumieniu z zastępcą.
3.2. Sędzia pomocniczy- przydzielają sędziów w 2 kolejności, czuwają nad tym aby sędziowie informowali o wszystkich nieprawidłowosciach.
3.3. Sędzia rekrutator-decyduję o przyjmowaniu nowych sedziów.

4. Postanowienia końcowe
4.1. Każdy sędzia zapisując się akceptuję ten regulamin.
4.2. Wszelkie nie prawidłowości proszę dokumentować print-screen -ami, wysyłając je do czlonków rady.
4.3. W sklad rady wchodzą;
a)Sędzia głowny:
obywatel_kwas GG: 4348416
b)Sędziowie pomocniczy:
sk8boy GG: 5389986


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.ligaklp.fora.pl Strona Główna -> Materiały archiwalne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Theme xand created by spleen & Programosy.
Regulamin